Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044
O nas | Poradnia Tacy Sami

O nas

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż.”
Janusz Korczak

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Tacy Sami” powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach potrzebujących wsparcia i pomocy w rozwiązaniu problemów emocjonalnych, wychowawczych i trudności szkolnych.

Rozpoczynając pracę z dzieckiem od rzetelnej diagnozy, poprzez profesjonalną terapię, treningi i konsultacje pragniemy mu wytłumaczyć, nauczyć i pomóc w przezwyciężeniu trudności. Naszym celem jest wzmocnić jego samoocenę – udowodnić, że „może” i „potrafi” pokonać problemy jakie napotkał na swojej drodze.

Nie osiągniemy tego sukcesu bez współpracy z rodzicami, traktując ich jako najważniejszych partnerów w pracy. Bo właśnie oni są najlepszym źródłem informacji o ich dziecku i obserwatorami jego zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Staramy się, aby nasze zajęcia były nie tylko efektywne, ale i atrakcyjne. Stąd w naszej pracy stosujemy profesjonalne pomoce dydaktyczne i sprzęty przeznaczone do terapii.

Nasze opinie są rzetelnym źródłem wiedzy dla nauczycieli i wychowawców pracujących z dzieckiem w szkole o możliwościach w udzielaniu mu pomocy.